Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama), Festival Turları | Gezilog
Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama) / Tur Programı
1.GÜN: HAREKET
Siz saygıdeğer misafirlerimizi, saat 22.00 de Bakırköy Eski İncirli Boyner Mağazası Önü, 23.00 Beşiktaş Yıldız Camisi Önü, 23.59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. 
2.GÜN: ÇEŞME – ÇEŞME KALESİ – ALAÇATI – 9. ALAÇATI OT FESTİVALİ - KUŞADASI
00.15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E-5 Ankara İstikameti ), 00.30 Çayırova Mc Donald`s önü, 03.45 Bursa Özdilek Önü - Hilton Otel Yanından turumuza katılacak misafirlerimizi alıyor ve Gezilog ikramları eşliğinde, Çeşme’ye hareket ediyoruz. Gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansarayı panoramik görüyoruz. Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile hep birlikte, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek olan, 9. Alaçatı Ot Festivali’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Sabah Kahvaltısı: Yol üstü tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Alaçatı merkez de serbest öğle yemeği. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.  
Tur Güzergâhı: İstanbul – Bursa – Çeşme – Alaçatı – Kuşadası / 747 km
3.GÜN: GERMİYAN KÖYÜ – BARBAROS KÖYÜ – BADEMLER KÖYÜ – SEFERİHİSAR – SIĞACIK
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında Türkiye de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergilenmektedir. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp konuk olacağız. Ardından Susuz Yaz filminin çekildiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler Köyü’nü gezeceğiz. Sonrasın da yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Seferihisar gezimiz ardından bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesini ve iç kalede inşa edilmiş otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra, İstanbul`a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul`a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakırken,  bir sonraki Gezilog turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
Öğle Yemeği: Seferihisar’da rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Kuşadası – Germiyan Köyü – Barbaros Köyü – Bademler Köyü – Seferihisar – Sığıcak – İstanbul / 760 km
Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama) / Genel Bilgiler
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Belirtilen otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Özel Müze giriş ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks turizm araçları ile ulaşım
Açık büfe 1 sabah kahvaltısı
Açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Aracımızda program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı
Otopark ücretleri
Gezilog güvencesi
1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Turizm Bakanlığına Bağlı Olan Müzeler (Çeşme Müzesi 8 TL)
Tüm özel harcamalar
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
Genel Şartlar
Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 2 gece 3 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezilog'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezilog'da da saklıdır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir. 26.01.2018
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İKLİM ŞARTLARI
Ege bölgesi, denize kıyısı bulunan bölgelerimizden birisidir. İklim farklılığı, bitki örtüsü, yer şekilleri ve sıcaklık faktörleri bakımından iki ayrı bölümü vardır. Ege bölümü ve iç batı ana dolu bölümü olarak ayrılır. Aslında ege bölgesinde dağların denize dik uzandığı için denizcilik etkisi, iç kesimlerine kadar ulaşır. Bundan dolayı fazla fark yoktur. Ege bölgesinin iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmekte olup, genel itibariyle Akdeniz iklimi etkin olmaktadır.  

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
MERCEDES TRAVEGO/TOURİSMO 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
NEOPLAN CITYLINER/TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
MITSUBISHI SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama) / Tüm Sezon Fiyatlar
Periyot Konsept İndirim 2 Kişilik Oda
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda İlave Kişi 3 Kişilik Oda
Kişi Başı
4 Kişilik Oda
Kişi Başı
5 Kişilik Oda
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
Periyot Konsept İndirim 2 Kişilik Oda
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda İlave Kişi 3 Kişilik Oda
Kişi Başı
4 Kişilik Oda
Kişi Başı
5 Kişilik Oda
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama) / Kampanyalar
Bu Otel İçin Tanımlı Kampanya Bulunmamaktadır.
Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama) / Yorumlar
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Alaçatı Ot Festivali - Seferihisar Turu (1 Gece Kuşadası Otel Konaklama) / Ödeme Şekli
Maximum Logo
Detaylar ▾
Bonus Logo
Detaylar ▾
Paraf Logo
Detaylar ▾
Axess Logo
Detaylar ▾
World Card Logo
Detaylar ▾
Card Finans Logo
Detaylar ▾

Fırsat ve Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

TOCİ TURİZM YATIRIMLARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ. nin işlemekte olduğu markalar, tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafıma bilgilendirme yapılmasına ve tarafımla 6563 Sayılı Kanun uyarınca ticari elektronik iletiler paylaşılmasına onay veriyor ve verdiğim onayı iptal etmek istersem, bu durumu TOCİ TURİZM in işbu mecrada yer alan iletişim kanallarına bildirmeyi kabul ediyorum.

GÖNDER