Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları, Orta Avrupa Turları | Gezilog
Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları / Tur Programı
Tur Manşeti
ORTA AVRUPA TURU
7 GECE 8 GÜN 
3 VE 4* OTELLER
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE
1. Gün İstanbul - Viyana - Budapeşte
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 10.00’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC903 tarifeli seferi ile 12.25’de Viyana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.45’de varışın ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket, Budapeşte’ye varışın ardından panoramik şehir turu ile gezimiz başlıyor. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burçları, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)
2. Gün Budapeşte
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad öğle yemekli gezisine katılabilirler. Budapeşte şaheserleri turumuzda şehirde görülmesi gereken tüm noktaları rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar burcunu, Matyas kilisesini ve Budapeste resmini en iyi görebilecegiz ve cekebileceginiz Citadella tepesine çıkacağız, Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde. 
Ekstra Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı) 
Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kişi Başı)
3. Gün Budapeşte - Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzunda sonra Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu: 45 Euro (Kişi Başı)
4. Gün Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği, yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .: 45 Euro (Kişi Başı) Yemekli .: 60 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 65 Euro (Kişi Başı)
5. Gün Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .:  75 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Terezin kampı & Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .:  95 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği .: 45 Euro (Kişi Başı)
6. Gün Prag - Viyana
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareket, yol üstünde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cesky Krumlov turu. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz., varışın ardından Viyana panoramik şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası,Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman.Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme.Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler.Bu turumuzda Viyana merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde,Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz.Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde. 
Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Cesky Krumlov Turu: 30 Euro (Kişi Başı)
7. Gün Viyana
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri turumuza katılabilirler.  Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.
Ekstra Liechtenstein Şatosu & Seegrotte yer altı gölü &Mayerling av köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden termal şehri & Schönbrunn Sarayı bahçeleri turu.: 55 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Viyana Konser Turu.: 55 Euro (Kişi Başı)
8. Gün Viyana - İstanbul
Sabah otelde alınacak kahvaltısının ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC904 seferi ile 13.25’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 17.40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir başka Gezilog turunda görüşmek dileği ile.. 
Yurtdışı Seyehat Sağlık Sigortası

Yurtdışı Seyehat Sağlık Sigortası Fiyatları

65 yaşa kadar (kişibaşı)

15 euro

65 yaş ve üstü (kişibaşı)

30 euro

Yurtdışı Seyehat Sağlık Sigortası Kapsamı

Teminatlar

Avrupa

(ABD, Kanada, Japonya Hariç)

Tüm Dünya

Seyehat İptali

Tur Bedeli ile sınırlıdır

(Max. 2.000 euro)

Tur Bedeli ile sınırlıdır

(Max. 4.000 euro)

Bagaj Kaybı, Hırsızlık, Bagaj Hasarı

1.000 Euro

1.500 Euro

Sağlık Harcamaları

Tıbbi Nakil

Cenaza Nakli

Tedavi Sonrası Yurda Dönüş Masrafları

30.000 euro

50.000 euro

Notlar

1.) Seyehat iptali;  police tarihinden bir gün öncesine kadar mücbir sebepler ile yapılan iptallerde geçerlidir. Rezervasyon iptal nedeni sigorta firması tarafından kabul edilmesi halinde tur bedeli sigorta firması tarafından karşılanır.

2.) 80 yaşa kadar sürprim yoktur, 81 yaş itibariyle %100 sürprim

3.) Irak, Suriye, Afganistan, İran ve Gazze Şeridi ve Türkiye kapsam dışındadır.

Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları / Genel Bilgiler
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Pegasus Hava Yolları ile uçak bileti
Havalimanı vergileri
Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama
Sabah kahvaltıları
Alan- Otel- Alan transferleri
Tüm şehirler arası transferler
Prag-Viyana-Budapeşte panoramik şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Prag-Viyana-Budapeşte şehir ve otel vergileri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Vize Ücreti 120 €
Seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar 15 €, 65 yaş ve üzeri 30 €
Yurt dışı Çıkış Harcı 15 TL
Tüm otel ekstraları  
Ekstra Turlar
Şöfor, restoran vb hizmet ve lokal servis tipleri
Vize Detayı
Bu turumuza katılacak misafirlerimizin Schengen Vizesi almaları gerekmektedir.  
Pasaportunuzun temdit süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay olmalı ve pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. ( Eski tip pasaportlarda sadece ‘’vizeler’’ yazan bölümüne vize basılmakta ‘’ Gümrük ve Döviz Kayıtları’’ile ‘’Açıklamalar’’ yazan bölümlere vize tatbik edilmemektedir.) 
Yırtılmış ya da sökülmüş olan pasaportlar vize başvurusunda konsolosluklar tarafından kabul edilmediğinden dolayı pasaportunuzu mutlaka yenilemeniz gerekmektedir.
Eski tip pasaportlarınızı süresi bitene kadar kullanılabileceğinizi, bununla beraber Schengen ülkelerinin ortak kararı gereği ilk alındığı günden itibaren 10 yılı aşmış olan pasaportların vize başvurularının kabul edilmediğini önemle hatırlatırız.    
Tüm vize başvurularınızda Vize sayfaları dolmuş veya iptal edilmiş olsa bile eski pasaportlarınızı vize müracaatı sırasında göstermenizin sizin için bir ‘’Referans’’ olacağını unutmayınız.
Vize hakkında detaylı bilgi ve evraklar için Çağrı Merkezimizle (0216 212 0 442) veya Vize Ofisimizle görüşebilirsiniz.
Gezilog Vize Ofisi Bilgileri:
Cumhuriyet Caddesi No:151 Harbiye-Şişli / İstanbul
0212 241 43 23 
0212 241 43 22 
outgoing@gezilog.com.tr

SGK’LI ÇALIŞANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ:
EV ADRESİ VE CEP TELEFONU BİLGİLERİ
ŞİRKET ANTETLİ KAĞIDINA İŞE GİRİŞ TARİHİ, ŞİRKETTEKİ GÖREVİ, SEYAHAT TARİHLERİ VE MAAŞININ BELİRTİLDİĞİ ISLAK KAŞELİ İMZALI DİLEKÇE, ÇALIŞTIĞI ŞİRKETİN İMZA SİRKÜLERİ, SON 3 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ ORİJİNAL FAALİYET BELGESİ, 2016 MATRAHLI VERGİ LEVHASI, SİCİL GAZETESİ
SSK İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ
SON 3 AYLIK ISLAK KAŞELİ İMZALI MAAŞ BORDOROSU
BARKODLU 4A HİZMET DÖKÜMÜ
SON 3 AYLIK HAREKETLİ, GÜNCEL VE BAKİYELİ (MİNİMUM 4000 TL BAKİYELİ) ORİJİNAL BANKA HESABI (HESAP HAREKETLERİ RANDEVU TARİHİ BELLİ OLDUKTAN SONRA İSTENECEKTİR.)
HESAP HAREKETLERİNİ İMZALAYAN KİŞİNİN İMZA SİRKÜLERİ FOTOKOPİSİ
VAR İSE TAPU VE ARAÇ RUHSATI FOTOKOPİLERİ
KİMLİK FOTOKOPİSİ
2 ADET YENİ ÇEKİLMİŞ BİOMETRİK RESİM
ORİJİNAL VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
OTEL VE UÇAK KONFİRMELERİ
GEÇERLİ PASAPORT, VARSA ESKİ PASAPORTLAR
SEYAHAT TARİHLERİNİ KAPSAYAN SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
ŞAHIS ŞİRKETİ SAHİPLERİ İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ:
EV ADRESİ VE CEP TELEFONU BİLGİLERİ
ŞİRKET ANTETLİ KAĞIDINA SEYAHAT TARİHLERİNİN BELİRTİLDİĞİ ISLAK KAŞELİ İMZALI DİLEKÇE
İMZA BEYANNAMESİ
SON 3 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ ORİJİNAL FAALİYET BELGESİ VEYA ODA KAYDI
2016 MATRAHLI VERGİ LEVHASI
SON 3 AYLIK HAREKETLİ, GÜNCEL VE BAKİYELİ (MİNİMUM 4000 TL BAKİYELİ) ORİJİNAL BANKA HESABI (HESAP HAREKETLERİ RANDEVU TARİHİ BELLİ OLDUKTAN SONRA İSTENECEKTİR.)
HESAP HAREKETLERİNİ İMZALAYAN KİŞİNİN İMZA SİRKÜLERİ FOTOKOPİSİ
VAR İSE TAPU VE ARAÇ RUHSATI FOTOKOPİLERİ
KİMLİK FOTOKOPİSİ
2 ADET YENİ ÇEKİLMİŞ BİOMETRİK RESİM
ORİJİNAL VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
OTEL VE UÇAK KONFİRMELERİ
GEÇERLİ PASAPORT, VARSA ESKİ PASAPORTLAR
SEYAHAT TARİHLERİNİ KAPSAYAN SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
EMEKLİLER İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ:
EV ADRESİ VE CEP TELEFONU BİLGİLERİ
SEYAHAT TARİHLERİ GEÇEN VİZE TALEP DİLEKÇESİ
VAR İSE EMEKLİLİK CÜZDANI, YOK İSE EMEKLİ OLDUĞUNU BELGELEYEBİLECEĞİ HERHANGİ BİR BELGE
EMEKLİ AYLIĞI ALDIĞI BANKA HESABINIZIN BANKADAN ISLAK KAŞELİ VE İMZALI 3 AYLIK DÖKÜMÜ
4A EMEKLİ AYLIK BİLGİLERİ
SON 3 AYLIK HAREKETLİ, GÜNCEL VE BAKİYELİ (MİNİMUM 4000 TL BAKİYELİ) ORİJİNAL BANKA HESABI (HESAP HAREKETLERİ RANDEVU TARİHİ BELLİ OLDUKTAN SONRA İSTENECEKTİR.)
HESAP HAREKETLERİNİ İMZALAYAN KİŞİNİN İMZA SİRKÜLERİ FOTOKOPİSİ
VAR İSE TAPU VE ARAÇ RUHSATI FOTOKOPİLERİ
KİMLİK FOTOKOPİSİ
2 ADET YENİ ÇEKİLMİŞ BİOMETRİK RESİM
ORİJİNAL VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
OTEL VE UÇAK KONFİRMELERİ
GEÇERLİ PASAPORT, VARSA ESKİ PASAPORTLAR
SEYAHAT TARİHLERİNİ KAPSAYAN SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
ÖĞRENCİLER İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ:
EV ADRESİ VE CEP TELEFONU BİLGİLERİ
ORİJİNAL VE İNGİLİZCE ÖĞRENCİ BELGESİ
18 YAŞINDAN KÜÇÜK İSE SON 6 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ ORİJİNAL MUVAFAKATNAME
KİMLİK FOTOKOPİSİ
2 ADET YENİ ÇEKİLMİŞ BİOMETRİK RESİM
GARANTÖR EVRAKLARI (ANNE VEYA BABA’DAN MESLEK GRUBUNA GÖRE EVRAKLAR)
GARANTÖR OLAN KİŞİDEN SEYAHAT TARİHLERİNİN GEÇTİĞİ MASRAFLARIN KARŞILANDIĞINA DAİR DİLEKÇE
GARANTÖR OLAN KİŞİNİN İMZA ÖRNEĞİ (EHLİYET FOTOKOPİSİ VEYA PASAPORT FOTOKOPİSİ VB.)
ORİJİNAL VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
OTEL VE UÇAK KONFİRMELERİ
GEÇERLİ PASAPORT, VARSA ESKİ PASAPORTLAR
SEYAHAT TARİHLERİNİ KAPSAYAN SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
EV HANIMLARI İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ:
EV ADRESİ VE CEP TELEFONU BİLGİLERİ
KİMLİK FOTOKOPİSİ
2 ADET YENİ ÇEKİLMİŞ BİOMETRİK RESİM
BARKODLU 4A HİZMET DÖKÜMÜ
GARANTÖR EVRAKLARI (EŞİNDEN MESLEK GRUBUNA GÖRE EVRAKLAR)
GARANTÖR OLAN KİŞİDEN SEYAHAT TARİHLERİNİN GEÇTİĞİ MASRAFLARIN KARŞILANDIĞINA DAİR DİLEKÇE
GARANTÖR OLAN KİŞİNİN İMZA ÖRNEĞİ (EHLİYET FOTOKOPİSİ VEYA PASAPORT FOTOKOPİSİ VB.)
ORİJİNAL VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ
OTEL VE UÇAK KONFİRMELERİ
GEÇERLİ PASAPORT, VARSA ESKİ PASAPORTLAR
SEYAHAT TARİHLERİNİ KAPSAYAN SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
Tur Hakkında Önemli Notlar
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir. Bu tür durumlarda GEZİLOG müşteriye alternatif tur teklif edebilir veya ücret iadesi yapar. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
Tüketici, hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. 21 gün ila 15 gün arasında ödenen bedelin %50’si iade edilir. 15 günden az bir süre var ise ödenen bedelin iadesi yapılmaz.
GEZİLOG, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saat değişikliği olabilir ve/veya havayolu şirketi değişebilir ve olası bu tür değişiklikler müşteriye tur hareket tarihinden en geç 24 saat önce bildirilir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır ve bu tür değişikliklerden dolayı ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. Bu tür saat ve/veya havayolu değişikliklerinden GEZİLOG sorumlu tutulamaz.
Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur esnasında rehber gerekli gördüğü hallerde güzargahta ve tur programında değişiklik yapabilir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır ve bu tür değişikliklerden dolayı ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. 
Tur programı dahilin de uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır ve bu tür değişikliklerden dolayı ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. GEZİLOG sorumlu tutulamaz.
GEZİLOG, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirebilir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır ve bu tür değişikliklerden dolayı ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. 
Şehir tanıtım turları (panoramik şehir turları) şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. 
GEZİLOG, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır ve bu tür değişikliklerden dolayı ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. 
Programlarda belirtilen tüm otel isimleri v.b (ve benzeri) şeklinde olup yıldız kategorisi ve şehir merkezine mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. Konaklanacak oteller değişebilir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır ve bu tür değişikliklerden dolayı ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. 
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 (beş) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Bu tür durumlarda GEZİLOG müşteriye alternatif tur teklif edebilir veya ücret iadesi yapar. İadelerde vize ve sigorta ücretleri tur bedelinden düşülür. Vize ve sigorta ücret iadesi yapılmaz. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
Tur iptallerinde vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.  Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
Tur programı esnasında, tur güzergahı üzerinde gerçekleşecek olan extra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleşir. Aksi hallerde tur rehberi tur’ u gerçekleştirmeyebilir.  Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
Tur programı esnasında, tur güzergahı üzerinde gerçekleşecek olan extra turlara katılmak istemeyen müşteriler yol güzergahı üzerinde rehberin uygun göreceği bir yerde bekletilir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehber extra tur fiyatlarını yükselterek turun gerçekleşmesini teklif edebilir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. Extra turların yapılamamasından GEZİLOG sorumlu tutulamaz. 
Tüm tur programı süresince gezilecek, görülecek müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. Tur esnasında müşteri tarafından ödenir.
3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya açılan kapanan ek yataktır. 
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu (fiyat listelerinde belirtilen çocuk yaş grupları belirtilmektedir) çocuklar için geçerlidir. 
GEZİLOG konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir sebepten dolayı onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluk taşımamaktadır. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur ve GEZİLOG sorumlu tutulamaz.
Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı ayarında olup grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda verilebilir. Münferit otel müşterisi ile grup kahvaltıları farklı olabilir.  Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
GEZİLOG aracılığı ile vize alınması halinde; vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve vize için gerekli evrakların eksiksiz olarak tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce GEZİLOG yetkililerine teslim edilmesi gerekmektedir.
Yurtdışı turlarda, katılımcı sayısına göre otobüs, midibüs veya minibüs kullanılmaktadır. Araç tipi tura katılan kişi sayısına göre değişiklik gösterir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması, başka ülkeler için sorun teşkil edebilir. Böyle durumlarda vize alınamaması ve/veya sınır kapısından girilememesi gibi haller yaşanabilir. Bu tür durumlar GEZİLOG sorumluluk alanında değildir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır, ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez ve GEZİLOG sorumlu tutulamaz.

Tur programlarındaki uçak rezervasyonları, grup rezervasyon olarak yapılmaktadır ve gidiş-dönüş için tek bilet düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak iptal olabilir. Bu tür durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır, ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez ve GEZİLOG sorumlu tutulamaz.

Türkiye çıkışlı uçuşlarda genel olarak ücret dahilindeki valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık havayolu firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, GEZİLOG’ un sorumluluğunda değildir. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır, ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez ve GEZİLOG sorumlu tutulamaz.

Rezervasyon esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının GEZİLOG’ a doğru beyan edilmesi ve/veya rezervasyon sistemine doğru girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri ve otel rezervasyonları bu bilgilere göre düzenlenmektedir. Hatalı bilgilerden dolayı oluşacak iptal ve/veya değişiklik bedelleri müşteriye yansıtılır. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır, ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez ve GEZİLOG sorumlu tutulamaz.

Rezervasyon esnasında müşteri tüm bilgilerini, iletişim bilgileri de dahil olmak üzere doğru ve eksiksiz olarak GEZİLOG’ a vermek zorundadır. Eksik ve/veya hatalı verilen bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan ve/veya zarar, ziyandan GEZİLOG sorumlu tutulamaz. Müşteri bu durumu kabul ederek tur kaydı yaptırır, ücret aidesi ve/veya tazminat talep edemez. 
Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları / Tüm Sezon Fiyatlar
Periyot Konsept İndirim 2 Kişilik Oda
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda İlave Kişi 3 Kişilik Oda
Kişi Başı
4 Kişilik Oda
Kişi Başı
5 Kişilik Oda
Kişi Başı
Çocuk İndirimleri
Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları / Kampanyalar
11.12.17 / 31.03.2018
Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları / Yorumlar
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Hava Yolları / Ödeme Şekli
Maximum Logo
Detaylar ▾
Bonus Logo
Detaylar ▾
Paraf Logo
Detaylar ▾
Axess Logo
Detaylar ▾
World Card Logo
Detaylar ▾
Card Finans Logo
Detaylar ▾

Fırsat ve Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

TOCİ TURİZM YATIRIMLARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ. nin işlemekte olduğu markalar, tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafıma bilgilendirme yapılmasına ve tarafımla 6563 Sayılı Kanun uyarınca ticari elektronik iletiler paylaşılmasına onay veriyor ve verdiğim onayı iptal etmek istersem, bu durumu TOCİ TURİZM in işbu mecrada yer alan iletişim kanallarına bildirmeyi kabul ediyorum.

GÖNDER